Fotoselli Kapı Otomasyon Sistemleri

“Fotoselli Kapı Otomasyon Sistemleri”,Fotoselli Kapı Sistemler,”Fotoselli kapı,” radarlı kapı ve otomatik kayar kapı

Fotoselli kapı, radarlı kapı ve otomatik kayar kapı, (yanlış bir ifade) olarak da piyasada bilinir. Fotoselli Kapı sistemlerinde en çok tercih edileni yana kayar modelidir. Hatta % 98′i diyebiliriz. Diğerleri ise dairesel yana kayar, teleskobik, döner kapı sistemleridir. En hesaplı olanı yana kayar fotoselli kapı sistemleridir.

Yana kayar fotoselli kapı sistemlerinde de en çok tercih edileni iki sabit iki hareketli kanat tipidir.

Fotoselli kapı için net genişlik önemli bir detaydır. Genişlik için en ideal mesafe 160 – 180 cm.’dir (sabit kanatlar ile 320 – 360). En ideal yükseklik de 210 – 220 cm. gibidir. Bu yüksekliğin üstü sabit düşünülmelidir. Bu yükseklik kapıyı daha estetik göstermektedir.

Kilit sistemi piyasada genellikle mekanik tercih edilir. Ek bir maliyet getirmez. Fotoselli kapı için düşünülen yer akşamları güvenli değilse önüne kepenk veya ferforje korkuluk düşünülmelidir.

Fotoselli kapı sistemlerinde en çok karşılaşılan ölçü aralığı 3 m. x 2 m.’dir. Bu ölçüdeki bir kapı için 3.000 TL. gözden çıkarılmalıdır. Bu fiyat cama, ölçüye, renge, kapı ağırlığına, akü talebine göre değişebilir. Düşündüğünüz yerin ölçüsünü bize bildirirseniz size net fiyat teklifimizi sunabiliriz.

Tasarımlarınızda, güzel bir binaya bir de fotoselli otomatik kapı koymazsanız son noktayı koyduğunuzu malesef söyleyemeyeceğiz.

FOTOSELLİ KAPI SİSTEMLERİ

FOTOSELLİ KAPI SİSTEMLERİ

Gelin, olmuşken tam olsun, bir de girişi otomatik yapalım. Kışın sıcaklığınız kaybolmasın, yazında klimanız boşuna çalışmış olmasın. Soğuk havalarda kapıyı kapalı tutması için görevli istihdam etmenize de gerek yok. Menteşeli kapılarda kanadın taradığı alanı pek etkin kullanamazsınız. Belli bir kullanım alanını öldürür. Ama yana kayar kapılarda böyle böyle bir dert yoktur.

Girişinize bir zerafet katacak olan fotoselli kapı sistemleri ile artık kapıyı açık bıraktılar diye kızmayacaksınız.

Radarlı kapılar olarak da bilinen “FOTOSELLİ KAPI SİSTEMLERİ” harekete duyarlı radarları ile otomatik olarak açılır.

Bir hususa daha dikkatinizi çekmek isteriz. Uygulanacak yerde rüzgar faktörüne dikkat edilmelidir. Düşünülen yerin önü açık arazi ise ve çok kuvvetli rüzgar var ise fotoselli kapıyı düşünmemelidirler veya fotoselli kapı içte kalmalı önüne bir rüzgarlık tasarlanmalıdır.

Giriş; radarlı, şifreli, parmak izi ile, buton kontrollü, uzaktan kumandalı olabilir. Bunun önceden belirtilmesi gerekmektedir.